Doložení bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu

Pokud budete chtít žádat o hypoteční úvěr, je nezbytné doložení bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu. Prověřuje se jednak, zda nemáte dluhy ke konkrétnímu finančnímu úřadu, tak i celorepublikově. Doklad o bezdlužnosti tak pravděpodobně neobdržíte na počkání, jelikož jeho vystavení není tak jednoduché. Zajděte si na finanční úřad, na kterém jste místě příslušní, a na něm se o bezdlužnosti informujte.

Standardní lhůta pro vystavení potvrzení činní až 5 pracovních dnů. Na finančním úřadě musíte nejprve vyplnit žádost, ve které uvedete své jméno, adresu, daňové identifikační číslo a další požadované body. Zvolíte způsob, jakým zaplatíte poplatek za potvrzení – buď kolkem nebo na pokladně úřadu a zajdete s žádostí na podatelnu. Potvrzení o bezdlužnosti je zpoplatněno částkou 100 Kč. Pokud doklady potřebujete za více fyzických či právnických subjektů, tak samozřejmě platíte poplatek několikrát.

Bezdlužnost do 5 pracovních dní

Ať už jste zaměstnanec nebo podnikatel, potvrzení budete potřebovat. V případě fyzické osoby stačí pouze jedno potvrzení. Když ale máte více obchodních společností, tak je nutné vyřídit si bezdlužnost za každou z nich. Když budete chtít potvrzení co nejrychleji, můžete si zajít za konkrétní pracovnicí, která vás ma na starosti. V případě více potvrzení pak musíte i navštívit více kanceláří.

Doložení bezdlužnosti za všechny subjekty

I pokud jste se pro založení s.r.o. nebo jiné právní formy rozhodli před několika měsíci, budete potvrzení potřebovat. To vyvrátí, že nemáte žádné dluhy, které by mohly vaši finanční situaci komplikovat. Jestliže se neprokáže, že jste vy nebo vaše firma bez dluhů, nemusí vám být úvěr poskytnut, nebo bude poskytnut pouze v omezené výši a vy tak získáte méně prostředků, než kolik ve skutečnosti potřebujete. Jestliže si nejste jisti, jak při vyřízení potvrzení o bezdlužnosti postupovat, informujte se o vhodném postupu přímo na konkrétním finančním úřadě nebo se obraťte na svou účetní či na daňového poradce.

Komentáře uzavřeny

Poslední komentáře