Na co si dát pozor při navýšení hypotéky

Rozhodnout se pro navýšení hypotéky můžete téměř kdykoliv během roku. Navýšení se neváže k fixace ani k žádnému jinému úkonu. Zkrátka když se rozhodnete, že váš dům či byt potřebuje další investici, nebo když si budete chtít k domu dokoupit třeba zahradu a nebudete na ni mít dostatek financí, je navýšení hypotéky určitě zajímavou volbou. Navíc je realizovatelné i mimo refinancování hypotéky. Rozhodně se nevyplatí si brát další půjčku, kterou byste navíc ani nemuseli získat.

navýšení hypotečního úvěruJeště než se rozhodnete investovat peníze do další nemovitosti nebo do modernizace té stávající, obraťte se na svou banku, aby vám řekla, zda je navýšení hypotéky vůbec možné. Většinou vychází z odhadu nemovitosti a z vaší finanční situaci. Jestliže čerpáte klasickou hypotéku s doložením příjmů, měli byste na finanční částku bez problémů dosáhnout. Příjmy doložíte potvrzením od zaměstnavatele nebo daňovým přiznáním. Některé banky vyžadují doložení až dva roky zpětně.

Druhá hypotéka za výhodných podmínek

Pokud vám banka už nechce půjčit další zdroje, můžete se obrátit na konkurenci a požádat o další hypotéku tam. Zde je však potřeba mít další nemovitost, kterou svou hypotéku zajistíte. Stejně tak je potřeba doložit nějaké příjmy – v případě vysokých příjmů vše můžete řešit i hypotečním úvěrem bez doložení. V době končící fixace vám bude umožněno spojit tyto půjčky do jedné. I proto se nevyplatí fixovat hypotéku na příliš dlouhou dobu, nikdy nevíte, jak se situace vyvine.

Komentáře uzavřeny

Poslední komentáře