Pojištění hypotečního úvěru

Snad všechny hypoteční banky nabízejí možnost sjednání pojištění k poskytnutému úvěru. Vyplatí se toto pojištění? Pro koho je vhodné? Pojištění úvěru se často označuje jako pojištění schopnosti splácet. Vztahuje se na situace, když se dostanete do platební neschopnosti a nemáte dostatek prostředků na úhradu svých závazků. Ať už se jedná o výpověď z práce nebo o závažné onemocnění, budete pojištěni a nebudou vám tedy hrozit žádné sankce ze strany banky.

Pojištění hypotečního úvěru se běžně vztahuje také na případ smrti. Jestliže pojištěný zemře dříve, než stihne doplatit hypoteční úvěr, peníze z pojistky získá uvedená osoba (pokud je to manžel, tak například manželka), která je využije na doplacení úvěru. Nehrozí tedy, že by se vás v budoucnu z tohoto důvodu týkaly vysoké dluhy. Zatímco někteří specialisté tyto pojistky doporučují, jiní od nich odrazují s argumentem, že se jedná o drahou záležitost. Vždy to ale záleží na konkrétní pojistce, zda se vám vyplatí.

Rizikové životní pojištění

Pojištění hypotečního úvěru je vlastně rizikové životní pojištění, které se vztahuje pouze na smrt. Z životních pojistek se dále nabízí i kapitálové nebo investiční životní pojištění, ty ale neuzavřete v souvislosti s úvěrem. Rizikové pojištění je navíc uzavřeno na klesající částku. To znamená, že na začátku se pojistíte na celou částku a ta se postupně bude snižovat s tím, jak se snižuje váš hypoteční úvěr.

Aby se vám tedy toto pojištění vyplatilo, je potřeba obezřetně vybírat. Ideální je oslovit pojišťovacího makléře, který vám vhodný produkt doporučí a vy si tak ušetříte mnoho starostí s jeho zařizováním. Nezávislý pojišťovací makléř je osoba, ve kterou můžete opravdu vložit svou důvěru, jelikož by vám s čistým svědomím měl doporučit ten nejvhodnější produkt. Mezi známé pojišťovací makléře a poradce patří společnost Broker Finance, která vám může pomoci vybrat si z mnoha typů pojistek i v dalších oblastech.

Komentáře uzavřeny

Poslední komentáře